آشپزخانه با پارتیشن با طراحی خاص

از خصوصیات دکوراسیون مدرن وجود پارتیشن یا جداکننده ها در قسمت های مختلف خانه است ، از جمله راهرو ها و فضاهای دسترسی به قسمت های مختلف خانه ، بین اتاق نشیمن و پذیرایی ، در بین اتاق غذاخوری و پذیرایی، به جهت تفکیک فضا یا برای مخفی کردن قسمتی از دکوراسیون و یا نقصی در خانه کاربرد دارد.


استفاده از پارتیشن در طراحی مدرن بیشتر از اینکه جنبه کاربردی داشته باشد جنبه تزئینی آن مدنظر است ،آشپزخانه نیز فضایی است که می تواند در قسمت ورودی آن از پارتیشن استفاده شود ، و بیشتر برای آشپزخانه های با فضای باز یا آشپزخانه های بدون اپن برای تعریف ورودی و یا مخفی کردن قسمتی از فضای آشپزخانه برای آن دسته از کاربرانی که علاقمند اند دید کمتری از سمت نشیمن به آشپزخانه داشته باشند ، کاربرد دارد .


همانطور که گفته شد استفاده از پارتیشن به دلیل زیبایی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد ، که از انواع پنل ها با برش CNC و استفاده از احجام عمودی MDF یا چوب ، تلفیق شیشه و چوب به همراه نورپردازی ، تعبیه شلف در پارتیشن در طرح های متنوع می توان بر زیبایی آشپزخانه و فضای خانه افزود .


از جمله متریال های پر کاربرد برای ساخت پارتیشن می توان به شیشه ، چوب ،MDF ، PVC ، اشاره کرد .

پارتیشن های شیشه ای به دلیل قابلیت عبور نور و تامین روشنایی دارای مزیت هستند و در رنگ ها و جنس های مختلف در انواع شیشه ساده و سکوریت ، شیشه مات و ... طراحی می شوند . پارتیشن های  چوبی نیز از متریال چوب استفاده می شود اما در مکان های مرطوب به دلیل آسیب پذیری متریال چوب محدودیت وجود دارد . پارتیشن های  PVC نیز از پلاستیک سخت ساخته می شود از مزایای آن وزن سبک و قیمت مناسب و مقاومت در برابر رطوبت است . پارتیشن های ساخته شده از MDF نیز بسیار پرکابرد است و برای فضاهایی مثل آشپزخانه به دلیل هارمونی با کابینت های اجرا شده ،اپن و آرک آشپزخانه بسیار مورد توجه است .


شرکت سپاهان دکور متخصص در زمینه ی طراحی و ساخت پارتیشن های MDF دکوراتیو با طرح های خاص و متنوع . که این پارتیشن های دکوراتیو علاوه بر زیبایی از لحاظ کاربردی نیز قابل استفاده به عنوان ویترین و شلف است.

679
0
 
0
دیدگاه ها